Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nden Ankara’ya gelen heyet ile Pilot bölgelerindeki iş yapımları ile ilgili hazırlanan ön fizibilite raporunun sonuçlandırılması çalışmaları yapıldı

Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nden Ankara’ya gelen heyet ile Pilot bölgelerindeki iş yapımları ile ilgili hazırlanan ön fizibilite raporunun sonuçlandırılması çalışmaları yapıldı. 

Delegasyon heyeti; KDC Cumhurbaşkanı Sayısallaştırmadan Sorumlu Danışman Sayın Dominique MIGISHA, KDC Arazi İşleri Bakan Danışmanı Sayın William TUMA WAKU ve KDC Arazi İşleri Bakanı Sayısallaştırmadan Sorumlu Danışman Sayın Fulgence MFUMUANGANİ’den oluşmuştur.

HARMİAD heyeti Yönetim Kurulu Başkanı Hasan BULUT, Başkan Yardımcısı Ertuğrul KUYRUKCU, Genel Sekreter Hüsnü KACAR, Bestami GEDİK, Memet DURAN, Ender SAĞBAŞ, Mustafa ÖZBAKIR, Prof. Dr. Argun AKDOĞAN, Proje Sorumluları Utku YASA ve Bilal SİDAL‘dan oluşmuştur.

İki gün süren çalışmalarda KDC’nin kalkınma amaçları doğrultusunda hedeflerin altılığı olan sayısal kadastro yapımı ile ilgili Pilot Bölgelerin ön fizibilite raporu çalışmaları yapılmıştır.

Benzer Başlıklar