Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi ile görüşme

Türkiye – Kırgızistan arasında harita mühendisliği ve kadastro hizmetlerinde iş birliği geliştirme projesini başlatmak için Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi ile toplantı gerçekleştirildi.

Proje için ilk olarak, Kırgız Cumhuriyeti’ne ticari bir heyetle gidilerek mevcut durum değerlendirmeleri doğrultusunda iş birliği konuları belirlenecektir. Kırgız Cumhuriyeti’ne yapılacak ticari heyetin gezisine ilişkin bilgi vermek ve değerli görüşlerini almak üzere 18 Şubat 2021 Perşembe günü Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Kurbanıçbek ÖMÜRALİYEV ile makamında bir toplantı gerçekleştirildi.

Bir tanışma toplantısı niteliğinde gerçekleşen ve HARMİAD’ın çalışmaları ve hedefleri üzerinde durulan toplantıda, Kırgız Cumhuriyeti gezisi ile ilgili yapılacak görüşmeler ve genel olarak izlenecek yol ile ilgili fikir alış verişi yapıldı.

Sayın Büyükelçi’nin HARMİAD’ı çok sıcak bir şekilde ağırladığı ve iki ülke arasındaki iş birliği görüşmelerinin ilk adımı niteliğinde olan bu toplantıya; HARMİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan BULUT, Başkan Yardımcısı Ertuğrul KUYRUKCU, Genel Sekreteri Hüsnü KACAR ile birlikte Proje Sorumluları Bilal SİDAL ve Utku YASA katıldılar.

Benzer Başlıklar